Новини

Останні новини
В місті Києві відбулась міжнародна конференція «SMART Спеціалізація: діалог для трансформації регіону»

В місті Києві відбулась міжнародна конференція «SMART Спеціалізація: діалог для трансформації регіону»

27-28 листопада, 2019 року в місті Києві відбулась міжнародна конференція для представників влади, бізнесу, науки та громадськості «SMART Спеціалізація: діалог для трансформації регіону», участь в якій взяв представник Департаменту регіонального розвитку Черкаської ОДА.

Захід був організований з метою моніторингу перших результатів впровадження SMART-спеціалізації в Україні, посилення комунікації між зацікавленими сторонами на урядовому та місцевому рівні, Українським інститутом міжнародної політики у партнерстві з Міністерством економічного розвитку, організаційна підтримка заходу надана інститутом економіки та прогнозування НАН України.

SMART-спеціалізація, або стратегія SMART Спеціалізації – це підхід розроблений Європейською комісією в рамках ініціативи «Інноваційний союз». Підхід дозволяє ідентифікувати ті галузі економіки, які мають інноваційний потенціал та побудувати взаємовигідне партнерство для їх розвитку дозволяючи регіону підсилити власну конкурентоспроможність. Вже понад рік підхід SMART Спеціалізації активно впроваджується в Україні. Це стало можливим завдяки спільним зусиллям Міністерства економічного розвитку України та Спільного дослідницького центру Європейської комісії. Після проведення низки навчально-інформаційних заходів, експертних місій та інших ініціатив, пов’язаних з ефективним використанням підходу, представники влади, наукових закладів та бізнес-спільноти в областях почали розробку SMART-cпеціалізацій, що інтегруються в їх стратегії регіонального розвитку на наступний програмний період 2020-2027.

Під час конференції розглядались наступні питання:

▪ представлення перших результатів та практик пілотних регіонів України;

▪ експертна підтримка у пошуку фінансових ресурсів та інструментів для впровадження SMART-спеціалізації;

▪ представлення результатів експертної підтримки в регіонах;

▪ обговорення кращих практик співпраці бізнесу з науковцями;

▪ підтримка комунікації між зацікавленими сторонами процесу розробки  SMART-спеціалізації в Україні.

Також, відбувались жваві дискусії і обговорення інших питань пов’язаних із запровадженням SMART-спеціалізації.