Новини

Останні новини
РОБОЧА ПІДГРУПА ПРОДОВЖУЄ ПОШУК МОЖЛИВИХ НАПРЯМКІВ СМАРТ-СПЕЦІАЛІЗАЦІЇ РЕГІОНУ

РОБОЧА ПІДГРУПА ПРОДОВЖУЄ ПОШУК МОЖЛИВИХ НАПРЯМКІВ СМАРТ-СПЕЦІАЛІЗАЦІЇ РЕГІОНУ

22 листопада 2019 року робоча підгрупа у складі представників науки, бізнесу, установ регіонального розвитку, Департаменту регіонального розвитку ОДА обговорила можливі напрямки СМАРТ-спеціалізації, які в подальшому можуть бути включені до Стратегії розвитку Черкаської області на 2021-2027 роки.

З метою вивчення інноваційного потенціалу вищих навчальних закладів області було проведено анкетування науковців.

Сергій Даниленко, заступник директора Департаменту регіонального розвитку ОДА, представив результати анкетування. Як він зазначив, опитування виявило найбільш активні наступні навчальні заклади: Черкаський державний технологічний університет та Черкаський національний університет ім. Богдана Хмельницького, а також Черкаський інститут банківської справи.

Також, найбільше наукових центрів та лабораторій зосереджено в Черкаському державному технологічному університеті. Активність у роботі з грантами проявляє Черкаський національний університет ім. Богдана Хмельницького.

Лідером за кількістю виконаних наукових досліджень на замовлення бізнесу, за результатами анкетування, є Черкаський державний технологічний університет.

В ході дискусії, представники навчальних закладів підтвердили результати анкетування та зазначили, що готові включитися в процес підготовки проектних заявок на отримання фінансування проектних ідей за тими напрямками SMART-спеціалізації, які вже були обговорені на попередньому засіданні.

В свою чергу, присутні представники бізнесу навели приклади успішних практик замовлення досліджень у науковців.

Любов Ропало, директора Черкаської агенції регіонального розвитку, зазначила, що такі успішні практики необхідно поширювати та збільшувати їхню кількість. Відмітила, що агенція готова стати постійною діалоговою платформою для співпраці представників бізнесу і науки.

Директор Департаменту регіонального розвитку ОДА Роман Карманнік, підсумовуючи засідання, зазначив, що в питаннях вибору напрямків SMART-спеціалізації важливим є наявність бажання з боку бізнесу співпрацювати з науковцями, замовляти наукові дослідження. В свою чергу, науковці повинні активніше пропонувати свої послуги (можливості) для бізнесу. Оскільки дуже часто бізнес просто не знає про унікальні лабораторії, наявність наукових патентів, кадровий потенціал, який наявний в навчальних установах.

Наразі робоча підгрупа розглядає 2 напрямки SMART-спеціалізації:

  • Інноваційні агротехнології, глибока переробка сільськогосподарської продукції, висока якість продуктів харчування.
  • Розвиток ІТ галузі та інформаційно-комунікаційних технологій.