Новини

Останні новини
Робоча підгрупа обговорила можливі СМАРТ-пріоритети

Робоча підгрупа обговорила можливі СМАРТ-пріоритети

3 вересня 2019 року робоча підгрупа у складі представників науки, бізнесу, установ регіонального розвитку, Департаменту регіонального розвитку ОДА розпочала обговорення напрямків СМАРТ-спеціалізації, які в подальшому можуть бути включені до Стратегії розвитку Черкаської області на 2021-2027 роки.

“Розробка регіональної стратегії розумної спеціалізації (СМАРТ-спеціалізації) передбачає обґрунтоване визначення напрямків економічної діяльності, з інноваційним потенціалом та врахуванням особливостей регіону, що сприятимуть росту та позитивній трансформації регіональної економіки. Пошук та обґрунтування таких сфер економіки називається підприємницьким відкриттям. Дуже важливо щоб до підприємницького відкриття долучилися – наука і бізнес”, – зазначив директор Департаменту регіонального розвитку ОДА Роман Карманнік.

Любов Ропало, директорка Черкаської агенції регіонального розвитку розповіла про те що в ЄС з моменту запровадження принципів СМАРТ-спеціалізації вже прийнято більше 120 таких національних та регіональних стратегій, та розподілено 67  млрд. євро. Суть цієї ідеї – не “розмазувати” кошти ЄС рівномірно по всіх напрямках, а після глибокого аналізу сконцентруватись на декількох вузьких сферах розвитку регіону, які можна підтримати європейськими фондами, і відповідно отримати кращі результати для регіону.

Проектом JRC (Joint Research Center) були проаналізовані статистичні дані для відображення економічного та інноваційного потенціалу по кожній області України. На їх основі підготовлено звіт, який представив заступник директора Департаменту регіонального розвитку ОДА Сергій Даниленко. Після представлення результатів звіту виникла дискусія: члени робочої підгрупи висловили ряд зауважень та пропозицій.  Зокрема, щодо охоплення аналізом даних не всіх галузей (сфера послуг, сільське господарство, будівництво).

“Наша мета – сфокусуватися на конкретних перспективних галузях, навіть якщо вони не відповідатимуть проведеному статистичному аналізу. Визначитися зі СМАРТ-спеціалізацією – пів справи. Головне – в подальшому підготувати спільні проекти науки та бізнесу за цими напрямками та їх реалізувати”, – зауважив директор Департаменту регіонального розвитку ОДА.

В ході обговорення було вирішено, що необхідно більш глибоко проаналізувати визначені галузі та ідентифікувати підприємства, які в їх рамках здійснюють свою діяльність, а також наукові установи, які проводять або можуть проводити дослідження у даних напрямках.