Новини

Останні новини
Пресконференція про розробку Стратегії 2021-27

Пресконференція про розробку Стратегії 2021-27

26 червня в прес-центрі ОДА відбулась пресконференція для місцевих ЗМІ про Стратегію розвитку Черкаської області на 2021-2027 роки та План її реалізації на 2021-2023 роки: особливості розробка з елементами SMART-спеціалізації, учасники процесу та її значення для області.

Говорили про стратегію, як системний стратегічний документ, в якому чітко поставлені стратегічні цілі, завдання, визначені терміни реалізації, ресурсне забезпечення та конкретні проекти для досягнення цих цілей.

Як зазначив Тарас Висоцький – т.в.о. голови, перший заступник голови ОДА, в Черкаській області діє Стратегія розвитку до 2020 року та План її реалізації на 2018-2020 роки. Зараз уже розпочато розробку Стратегії на 2021-2027 роки.

Нова Стратегія регіонального розвитку на 7 років, яка буде розроблена з елементами СМАРТ-спеціалізації, дасть можливість в майбутньому залучити ресурси Європейського Союзу.

Для того, щоб цей процес розробки відбувався якомога відкритіше, прозоріше – створено сайт “Стратегія розвитку Черкаської області 2021-2027” та сторінки в найбільш популярних соціальних мережах.

Роман Карманнік – директор Департаменту регіонального розвитку облдержадміністрації,  відмітив, що вже вдруге Стратегія розроблятиметься на основі європейської методики. Ключовим тут є: широке залучення представників бізнесу, науки, громадськості, органів місцевого самоврядування та пошук СМАРТ-спеціалізації регіону.

Він також відзначив ключову роль Агенції регіонального розвитку, як координатора процесу розробки Стратегії. Окрім того, детально зупинився на етапах та учасниках процесу розробки стратегії.

Директорка Агенції регіонального розвитку Любов Ропало зупинилась на стратегії – як можливості для області долучатись до європейських програм, щоб залучити ресурси в сфері малого і середнього підприємництва. І тут умова – мати стратегію розвитку області з елементами СМАРТ-спеціалізації. Також акцентувала увагу на постійному діалозі учасників процесу розробки.

Григорій Перерва – радник з питань регіонального розвитку Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування, відзначив, що в рамках реформи децентралізації влади, ОТГ також активно займаються стратегуванням: понад 40 ОТГ розробили або розробляють свої стратегії. А представники ОТГ готові долучитися до процесу розробки обласної Стратегії.

Неодноразово під час прес-конференції говорилось про комунікацію між наукою та бізнесом.

Проректор з науково-дослідної роботи та міжнародних зв’язків Черкаського державного технологічного університету Еміль Фауре розкрив місце та роль наукових установ у процесі розробки стратегії. Висловив сподівання, як представник від науки, що розробка стратегії стане платформою  для активної комунікації науки з бізнесом.

Бізнесові кола представляв Владислав Сушко. Він підкреслив важливість відображення в стратегії проектів, пов’язаних як з розвитком інфраструктури, так і з розвитком людського капіталу. Важливими є такі проекти як школи підприємництва, центри розвитку підприємництва, організація вільних просторів для підприємців-початківців у форматі хабів та коворкінгів.

Всі спікери так чи інакше говорили про важливість комунікації в “чотирикутнику”: влада-бізнес-наука-громадськість.

Як представник громадськості, Іван Подолян відмітив роль якісної комунікації і специфіку роботи саме з молоддю, щоб максимально залучити її до процесу розробки Стратегії області.

 

Слідкуйте за процесом розробки Стратегії тут:

Сайт: strategy2027-ck.gov.ua

Facebook: https://www.facebook.com/groups/StrategyCK2027/

Instagram: https://www.instagram.com/strategy_ck_2027/?hl=uk