13.08.2019 відбулось Перше засідання робочої групи облдержадміністрації з розробки Стратегії розвитку Черкаської області на 2021-2027 роки. Участь взяли 53 представники робочої групи, а також Департамент регіонального розвитку Черкаської ОДА, Черкаська Агенція регіонального розвитку, Черкаський Центр розвитку місцевого самоврядування та експерт Програми U-LEAD з Європою Петро Мавко. Засідання мало теоретичну та практичну частини.
“Сьогодні ми розпочнемо активну фазу підготовки Стратегії розвитку Черкаської області і сьогоднішні напрацювання робочої групи стануть частиною її проекту”, – говорить заступник директора Департаменту регіонального розвитку Сергій Даниленко. Він представив робочій групі висновки по результатам соціально-економічного аналізу Черкаської області, для використання їх під час формування SWOT-аналізу області.
Наголосив, що на кожному етапі важлива співпраця бізнесу, наукових установ, влади та громадськості.
Протягом місяця в соціальних мережах Facebook, Instagram, Telegram Департамент регіонального розвитку знайомив своїх підписників з основними тенденціями соціально-економічного розвитку області за останні 6 років.
Говорили і про концепцію СМАРТ-спеціалізації S3 (чи RIS3): як її принципи втілити під час розробки стратегії розвитку. “Слід пам’ятати, що метою розробки таких стратегій є концентрація коштів на дослідження та інновації в пріоритетних сферах. В результаті це стимулює співпрацю малого і середнього бізнесу, бізнесу й наукових інститутів. Тобто це “інвестиції в знання” через проекти”, – зазначила директора Черкаської Агенції регіонального розвитку Любов Ропало.Вона показала приклади смарт-стратегій європейських країн: Баварії та Саксонії (Німеччина), Країни Басків (Іспанія), Підляського воєводства та регіону Мазовія (Польща). “Визначення смарт спеціалізації регіону передбачає аналіз статистичних даних згідно методології за цією концепцією, окреслення конкурентних переваг регіону та найскладнішого але не менш важливого процесу – здійснення “підприємницького відкриття”. Останньому характерні діалоги та консультації бізнесу, наукових інституцій, влади, громадськості”, – додала директор Агенції.
Про те, що являє собою “гібридна” стратегія розповів експерт Програми U-LEAD з Європою Петро Мавко. “Гібридна”, бо матиме цілі стандартної стратегії розвитку та СМАРТ-спеціалізації”, – пояснює експерт. “Регіони Україні зараз розробляють одну стратегію розвитку до 2027 року. В європейських країнах є окремо стратегія розвитку регіону, окрема стратегія СМАРТ-спеціалізації”.
Обговорили і можливі сценарії розвитку Черкаської області до 2027 року. “По всій території країни сценарій розвитку регіонів у тій чи іншій мірі співпадає. Він може бути загальним, інерційним, або оптимістичним, – пояснює радник з питань регіонального розвитку Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування Григорій Перерва.
Під час практичної частини робоча група працювала над формуванням стратегічного бачення Черкащини, а також над SWOT-аналізом області. На наступному засіданні буде продовжено розпочату роботу.
Слідкуйте за процесом розробки на офіційному сайті: http://strategy2027-ck.gov.ua/
та у соціальних мережах:
Facebook: https://www.facebook.com/groups/StrategyCK2027/
Instagram: https://www.instagram.com/strategy_ck_2027/
Telegram: https://t.me/strategy2027ck