Новини

Останні новини
Польський досвід: кластери та smart-спеціалізація

Польський досвід: кластери та smart-спеціалізація

11-12 червня 2019 року у Черкасах проходив семінар на тему «Розвиток кластерів у Польщі. Регіональні Інноваційні Системи. Заходи для розвитку smart-спеціалізації в Мазовії». Навчання провели для 20 представників із кількох областей України, а саме: Черкаської, Київської, Житомирської, Чернігівської та Вінницької. Захід організувала Польська Агенція з Розвитку Підприємництва (ПАРП) в межах проекту «Підвищення конкурентоспроможності українських регіонів та розвитку польсько-українського економічного співробітництва», що реалізується Міністерством Інвестицій і Розвитку Республіки Польща.

У перший день експерти Петро Крийом, представник Департаменту аналізу і стратегій, ПАРП, та Олександра Перепелиця, представниця Департаменту підтримки підприємництва, ПАРП, детально розповіли про поняття кластерів, проаналізували стан кластерів у Польщі, повідомили про стандарт управління кластерами та реалізації кластерної політики в Польщі у 2012-2019 рр. Під час навчання розглянули міжнародний проект «ClusterFY», говорили про вибір Ключових національних кластерів, підтримку кластерів у межах програм ЄС (Horyzont 2020, COSME) та ін. Йшлося, зокрема, і про слабкі та сильні сторони створення кластерів.

Наступного дня ще двоє експертів, а це директор Департаменту регіонального розвитку та європейських фондів, Адміністрація Мазовецького воєводства Марчін Вайда та заступник директора Департаменту регіонального розвитку та європейських фондів Олександра Швед, присвятили питанням розвитку smart-спеціалізації в Мазовії та регіональних інноваційних систем. Ділилися досвідом з упровадження smart-спеціалізації в їхньому регіоні, розповідали про переваги цієї системи та про можливі ризики її втілення. Польські експерти також наголосили, що не можна повністю покладатися на статистику при впровадженні smart-спеціалізації. Адже те, що добре працює в одному регіоні, не зможе повністю задовольнити потреби іншого.

 

По завершенню семінару-навчання, фахівці наголосили на бажанні співпрацювати з Україною в цих напрямах та готовності надавати підтримку й реалізувати спільні проекти.